15 Nisan 2011 Cuma

İmkansızı istemek...

Dostlarım…

Sohbet Köşemiz… www.asi-demir.com inanılmazının mihenk taşlarından biri… Asi Dizisi ise insanın imkansızı istemesinin hayal olmadığını öğrendiği bir dizi.

2011 Şubat ayının 10’unda, tam gece yarısı, bir tıkla sevgili usayken’e mesaj gönderdim “fikrini almak istiyorum” diye… “…www.asi-demir.com a bir gir bakalım ilk intiban ne olacak. Biraz forumlara girip sonra kaçacağım, imgeleri göreceğim diye gözlükle ekrana bakmaktan artık göz diplerim yanıyor. Çok kalabileceğimi sanmıyorum. Harbi fikrini ve islah edici eleştirilerini bekliyorum…”

Daha ben pc başından ayrılamadan ekranıma düşen mailinde, tam dışarı çıkmak üzereyken yakaladığımı söylüyor onu, heyecanını tahmin edeceğimi ekliyor… 'iletişim' kısmının çalışıp çalışmadığını da test edelim dedim... İnanılmaz keyiflendim bu sitenin hayata geçiyor olmasına. Senin için yapabileceğim bir şey var mı, söyle lütfen.” … diye bir mesaj atmış zaten siteden ama gelmesi mümkün değil çünkü iletişim linki bağlı değil… mesaj gitmeyince mailine alıntılamış ve birde üstüne üstelik … tekrar soruyor…“Dediğim gibi, benden istediğin bir şeyler var mı?”

Delice bir mesaj trafiği başladı bu noktadan sonra aramızda… nasıl teknoloji özürlü biri olduğumu bilmiyormuş gibi iletişim sayfasının çalışıp çalışmadığını kontrol etmek isteyişine “… delisin sen” diye yazarak attığım ilk mesajla. “ Nerede bende o hız, oraları okumaya bile cesaret edemedim henüz. Önce şu ana sayfayı bir yutkunayım hele...”

…hiç çekinmeden… teknik anlamda her başım sıkıştığında ağlayacağım bir omuz istedim ondan… tahmin edeceğiniz gibi çok daha fazlasını verdi, siteyi omuzladı tek başına ve bizlere bu sayfalarda bir yuva kurdu çok kısa bir zamanda. Ne karşılığı var, ne bedeli ödenir asi-demir’de çalışmalarını sergilememize müsaade eden dostların ya da bu sayfaları yapısal anlamda ortaya çıkaran usayken’in… ve yine biliyorum ki bazen bir “teşekkür’ bile Asi-Demir’de yaşadıklarımızı ve yaşattıklarımızı dışsallaştıracağı için üzer bizleri ve fazla gelir. Fakat yine de, tıpkı Asi-Demir’e başka ne diyeceğimizi bilemediğimiz için ‘aşk’ deyişimiz gibi… teşekkür edeceğim… usayken’e… ve sizlere… Asi-Demir dünyalarımızı birleştirdiğiniz için… varlığınızla… görsellerinizle… şiirlerinizle… yorumlarınızla… bir arada olabilmenin mutluluğunu yaşayabildiğimiz için.

Sohbet Köşemizde birlikte olmanın heyecanıyla yazıyorum bu yazıyı… keyifli paylaşımlarda birlikte olalım diliyorum.

Sevgilerimle

1 yorum:

CEYHAN dedi ki...

Nasıl gelmiştim bu foruma... Canım sıkkındı...Sevgili e.min ile telefonda konuşuyorduk...Sana bir link vereyim aç bak dediğinde anında onunla konuşurken açtım blogu...Rüyanızda bir sevdiğinizi kaybettiğinizi görür ve anında da uyanırsınız ve rüya olduğunu görünce dünyalar sizin olur ya...Aynen öyle oldu benim için... Benim belleğim sevgili e.min kadar kuvvetli değil...
CEYHAN Şiir Dünyası blogu açılmış mıydı hatırlamıyorum... Sevgili usayken bilişim dünyasında o kadar çok şey öğretti ki bana... Ne zaman sıkışsam ileti gönderdim...Anında bana döndü... Hala da rahat bırakmıyorum e.min ve usayken'i...Saat kaç olursa olsun dönüyorum onlara ve anında yanıt alıyorum...

CEYHAN Şiir Dünyası üzüldüğümde sevindiğimde,dinlenmek istediğimde durak yerim... Ruh halime göre bölüm seçerek sevgili e.min'in eşsiz yorumuyla,sevgili usayken'in ve sevgili funda'nın görselleriyle şiirleri bütünleştirerek asidemiri bir kez daha yaşıyorum...

İyi ki burdayım...İyi ki dostlar sizlerde burdasınız ...

Sevgimle...

Yorum Gönder