8 Ekim 2012 Pazartesi

Murat Yıldırım 'Halid Bin Velid'rolü için en güçlü aday

Murat Yıldırım'ın bir sinema filmi için en güçlü aday oluşuyla ilgili bir haber geçtiğimiz hafta basında yer bulmuş. Sevgili usayken'in yakaladığı detaylarla alalım sayfalarımıza.
Gazete Vatan'da, Zehra Çengil'in haberine 'Her Şey Tadında' programında yer verilmiş. Videoyu  alıntıladığım linkten izleyebilirsiniz...


Çengil, Z 2012, 'Halid Bin Velidi'i Oynayacak, Gazete Vatan, 4 Ekim
Halid Bin Velid’i oynayacak
Büyük İslam kumandanının hayatını anlatan “Allah’ın Kılıcı” filminin çekim hazırlıklarına başlandı. Halid Bin Velid rolü için en güçlü adayın Murat Yıldırım olduğu öğrenildi. 
Arap kumandan Halid bin Velid’in hayatını anlatan “Allah’ın Kılıcı Halid Bin Velid” filminin çekimi için hazırlıklara başlandı. 2013 yılında vizyona girmesi planlanan, Hakan Kırvavaç’ın yönetmenliğini Nedim Hazar’ın ise senaristliğini üstlendiği film çok büyük bir bütçeyle “A.R.O.G”, “Yahşi Batı”, “Anadolu Kartalları” gibi filmlerin yapımcısı FİDA Film tarafından yapılıyor. Tiglon dağıtımında seyirciyle buluşacak olan filmde uzun Cast çalışmaları sonucunda Halid bin Velid için en güçlü adayın şu sıralar ‘Suskunlar’ dizisinde oynayan Murat Yıldırım olduğu öğrenildi. Daha önce Nurgül Yeşilçay ile birlikte oynadığı ‘Aşk Ve Ceza’ projesiyle Arap dünyasında büyük bir hayran kitlesi bulunan Yıldırım’ın bu büyük proje için çok heyecanlandığı konuşuluyor. Fas ve Tunus’ta çekilmesi planlanan film, İslam coğrafyasını da kapsayacak bir biçimde 500’ün üzerinde kopya ile sinema izleyicileriyle buluşacak. http://fotogaleri.gazetevatan.com/gunun-magazin-haberleri/24538/2/MagazinHiç yorum yok:

Yorum Gönder